2009 m. balandžio 8 d., trečiadienis

Varpų muzika Vilniuje


Paveikslėlis: http://www.sptimes.com...Lord_of_the_Rings.shtml

Ežiukas jau ne kartą labai aktyviai stengėsi nušviesti Lukiškių aikštės architektūrines (ne)perspektyvas. Žinoma visas šis projektas tai ne tik aikštė, o taip pat ir Aukų gatvės bei Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios ansamblis. Ir štai turiu gerų naujienų iš bažnyčios!

Na... Kristus dar neprisikėlė :) tačiau geroji naujiena yra tai, kad šios bažnyčios bokšte bus įrengtas karilionas, kuris vadinsis Šv. Jokūbo karilionu. Tai toks muzikos instrumentas, kurį sudaro suderintų varpų komplektas, o juo paprastai skambina gyvas muzikantas naudodamasis klaviatūra bei pedalais. Pasak Vikipedijos karilioną gali sudaryti nuo 23-ijų iki net 80-ies varpų, na o šiame bokšte planuojama įrengti tikrai turtingą 61 varpo kariljoną.

Kartą Prancūzijoje, Dijono senamiestyje klausiau mobiliu (vežiojamu ant ratų) karilionu atliekamų kūrinių - buvo labai gražu, todėl jau mintyse įsivaizduoju kaip romantiška šiltą saulėtą dieną Lukiškių aikštėje sėdint ant suoliuko klausyti smagaus varpų skambesio. Kūriniai gali būti atliekami patys įvairiausi - nuo Bacho iki džiazo. O švenčių metu Lukiškių aikštėje vyktų įvairūs renginai ir varpų muzika galėtų būti netgi derinama su kitais instrumentais, dainuotų chorai ( ... pvz.  :))

Apie galimą tokio instrumento egzistavimą netiesiogiai buvo užsiminta ir kai kuriuose Lukiškių aikšės rekonstrukcijos projektuose, tačiau dabar panašu darbai jau pajudėjo ir Šv. Jokūbo kariljono projektas bus įgyvendintas nepriklausomai nuo to kiek ilgai užsitęs Lukiškių aikštės rekonstrukcijos reikalai. Projektą remia Vilniaus domininkonai ir Vilniaus savivaldybė, o taip pat galime paremti ir mes skirdami 2% metinių pajamų mokesčių, palikdami auką bažnyčioje ar pervesdami asmeninę auką bankiniu pavedimu. Ant varpo netgi galime užrašyti savo vardą - taip tapsime pasirikto varpo mecenatu :) Jei netyčia nuspręsit paremt šį kilnų reikalą, galima susisiekit su Šv. Jokūbo kariliono paramos fondu.

Tai kaip, ar norėtume tokio instrumento Vilniuje?